Kuchenne meble modułowe – czy warto w nie zainwestować?

Współczesne trendy w aranżacji kuchni i innych pomieszczeń w naszych domach zmieniają się wręcz z dnia na dzień. Pojawia się zatem pytanie związane z tym czy to co jest modne w tej chwili, będzie też takie za kilka lat. W końcu zakup mebli to długofalowa inwestycja, warto więc zdecydować, czy postawi się na klasyczne style aranżacyjne, czy też zaszaleje się z czymś nowoczesnym. Jedną z ciekawych opcji są kuchenne meble modułowe. Sprawiają one, że wymienione powyżej cechy można idealnie ze sobą połączyć. Sprawdź na czym polega ich fenomen oraz dlaczego warto w nie zainwestować!

Jakie meble wybrać – kuchnia na wymiar czy gotowy zestaw sklepowy?

Zakup mebli kuchennych może co do zasady przebiegać w dwojaki sposób. Z jednej strony możliwe jest zaopatrzenie się w wyposażenie kuchni w typowym, znanym nam dobrze sklepie meblowym. Proces zakupowy jest tam krótki. Jednak często posiadamy ograniczony wybór, rezygnujemy niejednokrotnie z indywidualizmu i oryginalności na rzecz wyboru meblościanki, jaką w swoich domach ma tysiące Polaków. Więcej swobody daje zamówienie mebli na wymiar. Działając w taki sposób mamy możliwość uczestnictwa w tworzeniu projektu naszych mebli i zadbania o każdy szczegół. Tak wykonane dla nas meble cechują się zwykle wyższą jakością i mogą służyć nam przez wiele lat. Jednocześnie trzeba liczyć się w tym względzie z koniecznością poniesienia dużo większych kosztów. A więc nie jest to rozwiązanie odpowiednie dla każdego.

Kuchenne meble modułowe – idealna alternatywa?

Określenie meble modułowe z niczym Ci się nie kojarzy? A wiesz czym są klocki lego? Ta popularna zabawka dla dzieci jest swego rodzaju odpowiednikiem właśnie mebli modułowych. Przede wszystkim idealnie obrazuje istotę takich mebli. Jest to bowiem nic innego jak podejście, które znajduje się w pewnym sensie pomiędzy możliwością zakupu gotowych zestawów mebli, a zaopatrzeniem się w meble na wymiar. W skrócie chodzi o to, że producent danych mebli przygotowuje serię pojedynczych, większych i mniejszych szafek, z których docelowo można utworzyć różnorodne kompozycje. Każdy ma prawo wybrać dowolną ilość szafek oraz ustawić ją zgodnie ze swoimi potrzebami. Pozwala to chociażby w pełni wykorzystać całą dostępną w danym pomieszczeniu przestrzeń. Rozplanowanie ułożenia takich mebli może być wykonane samodzielnie. Pomóc w tym mogą chociażby liczne programy dostępne w Internecie, które ułatwiają realizację tych czynności. Nic nie stoi na przeszkodzie także temu, aby postawić na fachową pomoc i zlecić wykonanie projektu profesjonalnemu architektowi. Zaplanowanie wymarzonej kuchni staje się wtedy o wiele prostsze, a marzenia i pomysły z tym związane stają się rzeczywistością.

Meble modułowe do kuchni – jakie są ich zalety?

Meble modułowe stają się coraz popularniejszym rozwiązaniem. Ludzie chętnie z niego korzystają, ponieważ mają świadomość jakie zalety się z tym wiążą. Poznaj więc mocne strony, którymi wyróżniają się meble modułowe:

  • możliwość doboru elementów, które nam odpowiadają
  • szansa na zrezygnowanie ze składników meblościanki, które nie przypadają nam do gustu
  • zastosować można je nawet w niewielkich pomieszczeniach, czy też takich, które mają nietypowe wymiary
  • to bezpośrednia odpowiedź na realne potrzeby domowników
  • sprawdzają się w wielu wnętrzach, również w kuchni

Jakie są zasady projektowania kuchni?

Główną zasadą w zakresie aranżowania kuchni jest to, aby starać się wykorzystać całą dostępną powierzchnię. W końcu w tym pomieszczeniu liczy się niemal każdy centymetr. Musi być tam miejsce na przechowywanie produktów spożywczych, przygotowywanie posiłków, gotowanie i pieczenie, a w końcu także na ich spożywanie. Sercem kuchni jest więc zwykle stół lub popularna ostatnimi czasy wyspa kuchenna. Warto zadbać także o to, aby wszystko w kuchni znajdywało się pod ręką, były wydzielone konkretne strefy, a przy tym całość atrakcyjnie się prezentowała. Dobrze jest także umieścić w kuchni nowoczesne urządzenia, które ułatwią gotowanie, pieczenie, czy też sprzątanie. Kuchnia musi być jak najbardziej dopasowana do naszych indywidualnych potrzeb, wtedy użytkowanie jej będzie dla nas wygodne, a przebywanie w tym pomieszczeniu przyniesie wiele radości.

Podsumowanie

Rynek meblarski w Polsce cały czas się rozwija. Daje to nam ogromne możliwości w zakresie doboru różnorodnych sposobów zaopatrzenia się w wyposażenie poszczególnych pomieszczeń w naszym domu. Najbardziej wymagająca jest w tej kwestii kuchnia. Powinna być ona nie tylko atrakcyjna wizualnie i oryginalna, ale również ergonomiczna i praktyczna. Osiągnięcie oczekiwanych efektów mamy na dobrą sprawę niemal na wyciągnięcie ręki. W końcu wymarzone meble możemy zamówić na wymiar, czy też kupić gotowy zestaw w sklepie. Jeśli żadne z tych rozwiązań dalej nie jest zgodne z Twoimi oczekiwaniami zawsze możesz postawić na wybór mebli modułowych, gdzie z pojedynczych elementów stworzysz meblościankę, o jakiej zawsze marzyłeś. Kuchnia stanie się wtedy Twoim ulubionym pomieszczeniem w mieszkaniu i bez dwóch zdań będzie zasługiwała na miano serca domu.

Posted in Dom